Youtube Toolbar | KAPAT

6 Ocak 2008 Pazar

Aslı


26 Ekim 1977 İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunudur, müziğe ilk olarak lise yıllarında kurduğu "Phoenix" adlı grubuyla başlamıştır. Ortaokul ve lise yıllarında grubuyla çeşitli okul aktiviteleri ve konserlerde bulundu. Liseyi bitirdiklerinde grup, birkaç eleman değişikliğiyle "Mary Jane" adını aldı. Aslı ve arkadaşları, önce Gitar Bar'da daha sonra da 3 yıl boyunca Kemancı'da, sevdikleri sanatçıların şarkılarını coverlayarak sahne aldılar. Bu süre zarfında "Mary Jane" ile çeşitli orgizasyonlarda da yer alan Aslı, 1,5 sene boyunca Teoman'ın vokalistliğini yaptı. Daha sonra Aslı kendisine solo bir kariyer edinmeye karar verdi ve 1999 yılında Sony Müzik Türkiye anlaştı Kargo grubundan Serkan Çeliköz ve Selim Öztürk ile albüm çalışmalarına başlayan Aslı, 2000 yılında "Neresindeyim" adını taşıyan ilk albümünü çıkarttı. Büyük beğeni toplayan bu albümden "Ölüm Kapımı Çalmasa da", "Keşf-i Alem" ve "Sessizce" adlı şarkılara klip çekildi.
2004 yılının Ocak ayında "Su Gibi" adlı ikinci albümünü çıkaran Aslı, sözlerin hepsinin ilk albümde olduğu gibi yine büyük bir bölümü Aslı'ya aitdi. Albüme adını veren "Su Gibi" nin ardından orijinali Hümeyra'ya ait olan "Kördüğüm" ile söz ve müziği Aslı'ya ait olan "Tüm Şehir Ağladı"ya klip çekildi. Aslı aynı zamanda 2004 yılında Sound Wave turnesinde de yer aldığı Coca Cola'nın "Hayatın Tadı" ve 2005 yılında Dimes Extra reklam müziklerini seslendirdi. Haluk Levent'in "Arkadaş" ve Kargo'nun "Sen Bir Meleksin" adlı albümlerinde de Aslı yer almıştır, 2006 yılında çıkan Teoman, Harun Tekin, Nev, Koray Candemir gibi sanatçıların da olduğu "40" adlı albümünde de, Tanju Eren'in "Hoşgeldin" adlı şarkısını seslendirdi.
2005Yılının Ekim ayında Sony Müzik Bmg'den ayrılan Aslı, 2006 Yılının Mart ayında ise NR1 Müzik ile anlaştı. 2007 yılının Mart Ayında "Söylediğim Şarkılarda Saklı" adlı 3.albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Aslı, bu albümünde "Dans Etmeye İhtiyacım Var" isimli şarkısı ile çıkış yapmıştır
Albümleri

Neresindeyim (Sony Müzik Türkiye) (2000)
Sessizce
Ölüm Kapımı Çalmasa Da
Neresindeyim
Keşf-i Alem
Düşten Gerçeğe
Bir Tek Seninle
Nerdesin
Anlamak Zor
Uslanmak Bilmedi Hayat
Değişen Kim?
Üzgünüm
Siz
Su Gibi (Sony Müzik Türkiye) (2004)
Su Gibi
Tüm Şehir Ağladı
Ödünç Aldığım Tüm Erkeklere
Sen de Unut
Şampiyon
Hayat Çok Kısa
Kördüğüm
İnsan Hikayesi
İronik
Artık Sevgilim Değilsin
Söylediğim Şarkılarda Saklı (NR1 Müzik) (2007)
Dans Etmeye İhtiyacım Var
Aşkların En Büyüğü
Dergiden Resmini Kopardım
Gitmiş Gibisin
Yardımcı Olmuyor
Bir Ah Çeker misin
Yalnızlığım
Uykumda Gel
Ayrılan Yollar
Düğüm Düğüm
Dünya Durulmadan

Hiç yorum yok: