Youtube Toolbar | KAPAT

7 Ocak 2008 Pazartesi

Keremcem


Keremcem 28 Aralık 1977'de Milas'ta evlerinin oturma odasında doğdu. Babasına göre kara kuru bir bebekti. 4 yaş büyük ablası Beste'nin kardeş istemesi Kerem'in dünyaya gelmesinin sebeplerindendi. Eşini çok seven annesi Kerem'e, eşinin adı olan Cem ismini vermek istedi ama babası Kerem ismini istiyordu. Anne baba Kerem Cem isminde karar verdi.
İzmir Yılları ve İlk Müzik Deneyimi [değiştir]Ortaokulu İzmir Özel Fatih Koleji'nde tamamlayan Keremcem, Muğla Turgut Reis Lisesi yıllarında gitarla tanıştı. Yaz tatillerinde Ege'nin balıkçı köyü Güllük'teki barlarda çalıp söyledi. İlk şarkı söylemeye başladığında aldığı olumlu tepkilere şaşırdı ve bu işi yapabildiği kadar devam ettirmeye karar verdi.
Ankara Dönemi ve İlk Şarkısı [değiştir]Lise son sınıfta yeni öğrendiği bilardo nedeniyle üniversiteye giremedi. Dershane için gittiği Ankara dönemi başladı. Ankara’da geçirdiği 1995 senesinde beste yapabildiğini anladı. Beğendiği şiirleri besteleyerek işe başladı. İzmir'de 1996 senesinde kendi deyimiyle ilk ‘tam’ şarkısı olan ‘Elimde Değil’'i yaptığında mutluluktan havalara uçmuştu. Bu dönemde doğup büydüğü yere hiç de uzak olmayan İzmir, hayatında daha da önem kazandı. Artık o bir "İzmirli"ydi.
İzmir'e Dönüş [değiştir]96’da Ege üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandığında yine İzmir'deydi. Bu dönemde hayatında müziğin olmayacağını düşünüp korktu ama mezun olduğunda üniversite yıllarının onu müzikten uzaklaştırmak yerine, daha çok müziğin içine çektiğini farketti. Şarkı yapmada en verimli senesi 2000 senesiydi. İstanbul'a yerleşme arefesinde yaptığı Eylül isimli şarkı, İstanbul macerasının başlangıcı oldu. Hayatının her döneminde destek olan ailesi Keremcem'e İstanbul fikrinde de destek verdi.
İstanbul ve Müzik [değiştir]İstanbul'da Yonca Evcimik onu dinleyen ilk profesyoneldi. Üç sene boyunca tüm çabalarına rağmen bir sonuç alamadı. Tam dönmek üzereyken yolu Aykut Gürel ile kesişti. Seden-Aykut Gürel ailesinin arkadaşlığı Keremcem'e ilaç gibi geldi. Aykut Gürel aranjörlüğünde ilk albümü 3 ay gibi kısa bir sürede çıktı.
2005 yılında TRT'de yayınlanan Kerem ile Aslı filminde Pelin Batu ile başrolü paylaştı. 2005 yazında Medyapım tarafından çekilen Aşk Oyunu adlı dizide oynadı. Yaz dönemi için çekilen Aşk Oyunu, izleyiciler tarafından tam puan alınca 2006'da sezon dizisine dönüşüverdi. 2006 yazında yeni albüm çalışmaları nedeniyle Yasemin Ergene ile başrolünü paylaştığı Aşk Oyunu dizisinden ayrıldı. Keremcem, 2007 Mart ayından itibaren atv'de yayınlanan İki Yabancı adlı dizide Dr.Cem Arifoğlu rolünü canlandırmakta.

Albümler [
EYLÜL (2004)
Nerelere Gideyim (feat.alihan samedov)
Eylül
Gazel
Ağlayalım Beraber
Ne Sonbahar Ne Kış
Elimde Değil
Pardesü
98
Mine
Eylül (hawaii mix)
Nerelere Gideyim (düet versiyon)
MAİA Keremcem ve Seden Gürel (2005)
Bir Küçük Aşk Masalı
Çağırma Aşk
Aşk Herşeye Değer
Eylül (remix)
Güzel Gözlü
98
Fanus (remix)
Eylül (remix)
AŞK BİTTİ (2007)
Aşk Bitti
Aman Aman
Kalenin Fethi
Bari
Birlikte
Şikayetim Bundan Ötürü
Sen Bilirsin
Emniyet Kemeri
Hesapla
Dün Ölebilirdim
Bilmece
Yeter ki İste
Aşıksın Gidiyorsun

Hiç yorum yok: